Tu môžete zanechať ľubovoľný odkaz, otázku, pripomienku, návrh.

 

Táto "schránka" je anonymná, nedá sa zistiť, kto odkazy poslal, ale všetky tu budú zverejnené.

Načo je to dobré? Nie všetko sa dá povedať zoči-voči. Schránka na odkazy je starý, ale dobrý vynález.

 

 

Protispamová ochrana:  Koľko je 1 + 1?          

 

 

(4. 1. 2020, 21:28)  S výučbou som zatiaľ na moje počudovanie spokojný. Síce je toho veľa, no dá sa to zvládnuť, ak si človek sadne na zadok a učí sa. Laboratórne cvičenia s Ing. Brezovanom boli super, poradí, posranduje takže za mňa paráda. Ďalšia vec, ktorá sa mi páči je tá, že prednášal ten, kto danú kapitolu knihy napísal, takže všetko bolo fakt že super vysvetlené. Hoci tu by som možno povedal, že 3h sú veľa, lepšie by to bolo rozdeliť na dva dni. Cvičenia taktiež v pohode, všetko čomu som nerozumel mi bol cvičiaci ochotne vysvetliť. Seminár z chémie som najprv veľmi nemal v obľube, kedže som musel veľa počítať :D Ale nakoniec som rád, prehĺbil som si vedomosti z gymnázia. A stránka tatarko.eu je neskutočne super, tu nájde človek všetko, čo potrebuje :)

 

(8. 12. 2018, 08:32)  Dobrý deň. S výučbou na fakulte som zatiaľ spokojný. Vyučovaná látka je na prednáškach odprezentovaná v dostatočnej miere. Učivo je zatiaľ zrozumiteľné. Hoci náročnosť niektorých úloh a príkladov je vyššia než som očakával, odpovede na ne vždy existujú a sú zrozumiteľné a logické. Veľmi oceňujem ľudský prístup profesorov aj učiteľov pri preberaní/precvičovaní rôznych úloh, ich nápomocnosť a zmysel pre pochopenie potrieb študenta. Čo sa týka zmien na fakulte, neviem o ničom konkrétnom, čo by som chcel v blízkej dobe zmeniť. So štruktúrou, organizáciou aj množstvom a náročnosťou učiva som osobne zatiaľ spokojný. Ak som na niečo dôležité zabudol, vopred sa Vám ospravedlňujem. Na záver by som Vám aj celému pedagogickému zboru chcel popriať šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny.

 

(30. 1. 2018, 21:41)  Laboratorne cvičenia som si nesmierne užíval a to hlavne vďaka priateľskému postoju inžiniera Tatarku. Chcem nadalej pokračovať v študiu na tejto fakulte aj ked som si vedomí, že ma čaka vela prekážok.. čo sa týka prednášok, tak tie mi neprišli nijak zaujímave. Zdalo sa mi, že sa snažili prednášajuci stihnut čo najviac bezohladu na plán výučby. Seminár z chemie bol velmi fajn. Výpočty mali hlavu aj pätu a inžinier Pogányi bol taktiež velmi priatelsky voči celej študijnej skupine. Cvičenia z chemie boli skvele a to najmä faktu, že som ich naštastie mal z ing. Tatarkom.

 

(29. 1. 2018, 10:09)  Vy nechcete ľudí s logickým myslením ale biflošov, bohužiaľ v Slovnafte bifloš rátať nebude vedieť.. Je mi z toho zlé.

 

(6. 1. 2018, 15:08)  STU bola jediná škole kde som si posielala prihlášku ale keď mám pravdu povedať chémia je na škole veľmi slabá . Prednášky vôbec neboli zaujímavé bolo tam povedané vždy to čo je v knihe nič naviac. Ďalšou nevýhodou bol nedostatok učebníc - v tom zmysle že je kniha vydaná len na systematiku a nie všeobecnú časť . Cvičenia z chémie sa mi taktiež nepáčili keďže sa tam vôbec nestíhalo preberať učivo z prednášok - po pravde 3 prednášky sa úplne odignorovali . A seminár z chémie hodnotím tiež negatívne , najviac sa mi nepáčilo že písomka z názvoslovia , ktorá si myslím mala byť už na začiatku semestra a na názvosloví sme mali byť testovaní bola predposledná , a celkovo mi testy nevyhovovali . Keby nemám nejaké tie základy zo strednej školy tak si myslím že by som tento predmet nezvládla . Myslím si že chémia ako profilový predmet tejto fakulty by mala mať lepšiu úroveň . Pozitívne hodnotím laboratórne práce , hodiny angličtiny a samozrejme matematiku , pretože za tento zimný semester som sa naučila viac ako za 4 roky na strednej škole . Páčila sa mi ochota vyučujúcich či už k vysvetleniu látky alebo aj to že sa s nimi dalo dohodnúť na konzultáciách , kde bolo učivo vysvetlené .

 

(20. 12. 2017, 22:03)  Musim povedat ze som milo prekvapena z pristupu a ochoty profesoroch na vsetkych predmetoch, nikdy sa mi\nam nestalo, aby niekto odmietol konzultaciu, kedze na hodinach nie je dostatok casu. Mozno by som privitala viac casu na vycislovanie chemickych rovnic, lebo viaceri z kruzku sme s tym mali problem, a myslim ze je to dost podstatna tema. Inak bolo vsetko super :)

 

(17. 12. 2017, 18:34)  Táto škola nebola moja primárna voľba a prišla som sem len preto, lebo ma nezobrali na medicínu (čiže je možné, že mám skreslený pohľad).V každom prípade ma mrzí, že STU má medzi stredoškolákmi povesť druhoradej školy, čo vôbec nechápem. STU ma príjemne prekvapila kvalitou výučby a jej vysokými požiadavkami (verím, že ma prekvapí aj vybavením, ale ešte som nemala labáky, tak to neviem posúdiť).
Anorganická chémia -prednášky- veľmi zaujímavé, trošku zložitejšie, ale štýl, akým prof. Šima vysvetľuje učivo, je krásny. Je vidieť, že ho to baví, že je chémiou nadšený a toto nadšenie prenáša aj na mňa.
Cviká a semináre z anorganickej chémie boli v pohode, aj keď si myslím, že mať labáky už v zimnom semestri by naozaj bolo pre lepšie pochopenie učiva nápomocné (samozrejme chápem, že všetko má svoj dôvod a že celý učebný plán je oveľa zložitejší a že tomu nerozumiem :D).
Matematika -prednášky a cvičenia- navzdory toľkému množstvu učiva ma STU znova príjemne prekvapila kvalitným vysvetľovaním. Nemôžem si vynachváliť pána Visnyaia, ktorý zrozumiteľne a priateľsky vysvetľuje učivo a pritom aj stíha obohacovať prednášky humorom. Trpezlivosť pána Nehéza na cvičeniach je naozaj legendárna. Veľmi dobré vysvetľovanie a znova skvelý priateľský prístup dodali matematike menej hrozivý ráz. Seminár z matematiky je veľmi nápomocný, pani Pavlíková je veľmi príjemná milá osoba, ktorá má tiež veľmi priateľský prístup (a to robí veľa!)
Materiálové bilancie - myslím si, že by bolo efektívnejšie mať dve hodiny dvakrát do týždňa, ako mať len jednu trojhodinovku. Študent za ten týždeň veľa zabudne a aj tak sa dokáže sústrediť max. tie dve hodiny vkuse.
Toxikológia - tento predmet ma hrozne sklamal. Učivo je zaujímavé, ale prednášanie, prístup a systém výučby tohto predmetu je utrpenie. Pani Piecková neustále mení pravidlá a jej prednášky sú opakom prednášok prof. Šimu. P.S. Tak isto ako videá pána Visnyaia mi veľmi pomohla aj Vaša stránka. Naozaj Vám ďkujem :) (A LEN TAK ĎALEJ!)

 

(28. 2. 2017, 20:15)  chémia: Labákom s pánom Kuchtaninom nemám čo vytýkať. Na prednáške som sa sem-tam ukázala, ale veľa mi to nedalo. Zabitý čas. No a čo sa týka seminárov je to dobrý predmet, zíjde sa pri počítaní, ale Ing. Žemlička mi veľa nedal.

 

(20. 2. 2017, 21:04)  Veľmi kladne hodnotím prednášky pána profesora Šimu. Prednáška síce mala mať 3 hodiny, ale samozrejme nikdy toľko netrvala a pán Šima dokázal hovoriť tak, že som pozor dával skoro stále. Prístup na cvičeniach z matematiky pána Nehéza a aj veľmi mi pomohli cvičenia z materialových bilancií, kde všetko podstatné čo sme potrebovali sme aj dostali ( R. Zakhar ). Super boli aj doučovania z materialových bilancií. Nečakal som, že seminár z chémie bude taký náročný keďže to bol seminár. S rozvrhom som bol zmierený už dopredu keď som sem šiel, že nebude nejaký prívetivý. Hlavne týchto učiteľov hodnotím velice kladne.

 

(18. 2. 2017, 19:47)  Jedna 3-hodinovka za týždeň je podľa mňa menej efektívna, ako keby sme mali dve 2-hodinovky. Či už kvôli "únave a vyčerpaniu", alebo prebratiu učiva- niektoré kapitoly by mohli byť vysvetlené podrobnejšie, resp. dať im trocha viac času, alebo proste pridať niektoré z tých, ktoré prebrate neboli. Som z odboru biotechnológia a prednášal mi pán prof. Ing. Jozef Šíma DrSc. Nemám čo vytknúť- prednášky mali dobrú úroveň (som si vedomý, že sa neučí všetko z anorg. chem.), vysvetľovanie bolo jasné, zrozumiteľné a dobre sa počúvalo. Takisto komunikácia s publikom a zdôrazňovanie dôležitých faktov. No, predsa by sa našlo jedno ALE- pán profesor veľmi rád straší so skúškou, ale je to len dobre, lebo, aspoň ja, som to nepodcenil. Ďalšou vecou, môže byť pravidlo "keď raz odídeš, vráť sa po prestávke, alebo vôbec"- po nezriedka predĺženej prednášky z matematiky, nebola možnosť ísť na WC, ale zase mali sme tolerované jesť a krátke meškanie sa ešte znieslo. Aby som to zhrnul, hodnotím to kladne, až na to časové rozloženie. Čo sa týka cvičení, tak tak isto - spokojnosť s odbornosťou a ochotou učiteľa občas niečo zopakovať. Rovnako príjemná atmosféra a nebol žiaden problém ani s tým že to bolo piatok. Seminár sa mi zdal ťažší a na niektoré veci (napr test S4) by bolo treba viac času - ale to skôr na vysvetlenie ako na samotný test. A nakoniec, táto stránka; super vec, všetko tu je, nie je čo dodať.

 

(16. 2. 2017, 20:01)  Ešte by som spomenul vzťah vyučujúci-študent. Nie som jediný, ktorému pripadá, že profesorom absolútne nezáleží na vás, pokiaľ nemáte titul ste pre nich hnedý produkt ľudského metabolizmu a tak sa k vám aj správajú. Česť výnimkám. Nič ma viac nepresvedčilo že na Slovensku študovať nechcem a že ja mám tejto Univerzite ponúknuť viac, než ona dokáže ponúknuť mne, než veta "aj tak nikto z vás neprejde." Citujem. Na záver by som chcel aj zopár pozitív. Táto fakulta a celá univerzita má ohromný potenciál. Nemusela by byť jednooká ale plne vidiaca. Financií je málo, ale zvyšovať objem rozpočtu sa dá aj inak. Čo takto namiesto priberania stoviek prvákov, ktorí keď vydržia do Októbra tak z nich máme od štátu peniaze sa radšej zamerať na úroveň prijatých. Zopár vysokokvalitných študentov je schopných na fakultu priniesť vrámci grantov milióny eur pri poprednom výskume. Dostaňme túto univerzitu na európsku úroveň. Nie opačným smerom. Kým však budú kvalitní študenti odchádzať do zahraničia lebo ich tu nebude nič motivovať, či kvalita štúdia, alebo prístup zamestnancov, ostaneme na rovnakom mieste. A apelujem na toho, ktorý schvaľuje ktoré tieto príspevky sa zverejnia: Bojujte proti korupcii v slovenskom školstve. Proti byrokracii brániacej pokroku. Raz sa tu štrngalo, možno ste to boli aj Vy. V Rumunsku nedávno. Aké dôkazy ešte treba na potvrdenie, že veľa ľudí dokáže veľké veci. Treba však niekde začať. Možno od jedného oddelenia ktoré sa spojí proti dosadzovaniu na vedúce posty medzi akademikmi. Možno to bude to Vaše. Ale dovtedy to bude skôr "ten čo je nad tebou je strojcom tvojho nešťastia." Pre mňa sú to profesori. P.S: fajn stránka :)

 

(16. 2. 2017, 19:45)  Z osobnej skúsenosti, keď som neodovzdal ospravedlnenku z dňa, keď som bol na rodinnom pohrebe, pani mi zavolala večer domov a naškriekala na mňa, prečo som tak neurobil. Čistý hyenizmus. Na nemenovanej britskej univerzite by vám pomohli s hocičím, zavoláte o druhej v noci že potrebujete prezliecť obliečky a niekto zo študijného vám dojde pomôcť. Tuto to však nefunguje. Navyše sa tým sa dostávame k ďalšej téme, dochádzka. Ja rozumiem, že študent by najradšej spravil semester bez toho aby chodil na každú hodinu. Keď už nemáte prijímačky a prijímate každého, snažíte sa to zachrániť tým, že každý musí byť všade povinne, aby ten čas ktorý majú do ďalšieho pokusu o medicínu, nestrávili v práci. Ale nútiť človeka ktorý leží s horúčkami v posteli aby v polomŕtvom stave išiel za lekárom (niekedy na druhej strane Slovenska) len aby mal ospravedlnenku, je opäť, šikana. Štúdium. Nebudem hodnotiť jednotlivé predmety, na to máme anketu v AISe, ktorú som vyplnil. Aby som však zhrnul predmety, vypichnem najväčšie chyby ktoré mne (a mnohým ďalším) vadia. Najviac by som spomenul Anorganickú chémiu, ktorej sa táto stránka venuje. Tento predmet má veľký potenciál, avšak na to treba kopu zmien. Najviac mi vadili prednášky, na ktoré sprvoti chodil každý, no potom prestali. Dôvod? Pán *** má síce povesť dobrého prednášajúceho, mal som z neho však pocit že už má svoje najlepšie roky za sebou a svoj štýl prednášania by mohol, hoc na staré kolená, zmeniť. Jeho prednášky sú veľmi rozhárané a ťažké na pochopenie a zastaralé. Učivo, ktoré sa učí, je tiež, štandardom spred možno 25 rokov. Jeho sexuálne narážky na ženy sú veľmi neprofesionálne a u vysokoškolského profesora na zaplakanie. Ďalší predmet spomeniem labáky, ktoré sme vlastne ani nemali. Moja otázka je, prečo? Pretože nie sú prijímačky. Máme priveľký odpad študentov po prvom semestri a tak im nedáme labáky aby sme ušetrili financie a materiál. Patetické.

 

(16. 2. 2017, 19:27)  Napísaný písmom že ach.. A nikde v okolí žiadna poverená osoba ktorej by sa dalo opísať. Vojdem do správnej miestnosti po zabitej polhodine. Po krátkej prednáške o fakulte (uninteresting as ever) nám nepriamo nanútia zapísať si voliteľné predmety sChe a sMat, vraj pre to, že úroveň absolventov je veľmi nízka. Keď prijmete každého, ktorý sa prihlási, nečudujte sa. Ale spraviť nejaké testy na túto úroveň, napríklad prijímačky, to nemôžete, lebo by ste nezarobili na neúspešných medikoch, ktorí tvoria gro financií ktoré prichádzajú za prvákov. Pochádzam z popredného gymnázia a moja úroveň týchto predmetov je na nadpriemernej úrovni a aj tak mi boli tieto predmety nanútené. Knižka predmetov nezhodujúca sa s tabuľkou predmetov z AISu je len čerešnička na torte. Príchod do vyučovania bolo jak obliatie studenou sprchou. Najprv vás prekvapí rozvrh, ktorý nevyhovuje ani tomu systému, ktorý ich generuje a potom sa zo všetkých strán na vás iba valia povinnosti kúpiť si skriptá toho konkrétneho prednášajúceho za 15eur aby ste sa mali z čoho učiť na cvičeniach. Ešte som ani nezačal semester, a už od vás pýtali peniaze za veci, čo sú v zahraničí zadarmo a na lepšej úrovni. Až po týždni som zistil že táto univerzita mi ako študentovi má toho ponúknuť len veľmi málo. Absencia prijímačiek spôsobí nižšiu úroveň prvákov a tým posunie úroveň vyučovania nadol. Okrajovo k tomuto spomeniem knižnicu, do ktorej sa (prekvapivo) musíte registrovať za peniaze a z ktorej si aj tak žiadne učebnice nepožičiate, lebo sa minuli, a Študijné oddelenie. Viem že študijné oddelenia bývajú najnepríjemnejšie oddelenia univerzít ale tuto to prekračuje všetky medze. Otváracie hodiny sú akurát v čase, kedy nič nevybavíte alebo je zatvorené lebo "p. Zitková čerpá dovolenku" a keď je aj otvorené, tak vlastne aj tak nič nevybavíte. Tak neochotný prístup zamestnancov, ktorí sú platení za to, aby boli ochotní je na zaplakanie. Ak vás odbijú slovami "nedá sa" "to musíte inde" ešte ste obišli dobre.

 

(16. 2. 2017, 19:10)  Na začiatok hodnotenia by som spomenul citát "Každý si je sám strojcom svojho šťastia." Túto fakultu totiž výrok veľmi dobre vystihuje povedať, že tento výrok neplatí. Na objasnenie: poznám pohľad na vec z očí mnohých profesorov a taktiež mnohých študentov a preto si myslím že tieto názory viem dobre spojiť. Za prvé, táto škola si sama kladie polienka ako jej zamestnanci nemôžu byť štastní (každý psychicky zdravý človek s takým portfóliom by odtiaľ hneď odišiel). Za druhé, tí istí zamestnanci si potom svoju pracovnú frustráciu vybíjajú, priamo či nepriamo, na nás študentoch. Keďže toto je priestor akurát na to, tak sa vyjadrím aj ja. Všetky problémy tejto fakulty začali v podstate hneď ako som s ňou začal mať hocičo spoločné. Ako študent neprijatý na medicínu (aj ja som 99%) som chcel študovať napriek môjmu neúspechu, a tak som si začal podávať prihlášku na FCHPT. Mám skúsenosti s prihláškovým systémom snáď poltuctu európskych krajín a úprimne, náš im nesiaha ani na päty. Viem že financií v školstve je málo, avšak zdierať študentov niekoľkodesaťeurovými sumami je v 21om storočí je šikana. Prečo v Británii môžu za polovičnú cenu mať 5 prihlášok naraz? Neverím že administratíva je taká finančne náročná pre univerzitu. Taktiež sme jediná krajina s ktorými mám skúsenosti, že prihláška sa musí posielať poštou. Opäť pripomeniem, v dobe, keď vieme posielať sondy na Mars. V susedných Čechách to od vás nikto nepýta. Prihlášku som si so zvýšeným tlakom podal, veď kto by nechcel študovať na najlepšej fakulte na Slovensku. Ak mám citovať jedného profesora, "Jednooká medzi slepými" je asi najlepší výraz. Došiel deň zápisu, a na rozdiel od napríklad Brnenskej LFMU, tu sa o vás nikto nestaral. A vlastne ani nikto nestará. Polhodinu som musel stáť v rade a platiť (ďalší) nezmyselný poplatok za fotenie sa na ISIC, vec čo majú všade inde vo svete, prekvapivo zadarmo, kým som zistil že môj odbor má zápis v inej miestnosti. Samozrejme, v celom vestibule to oznamoval len jeden papierik...

 

(16. 2. 2017, 16:47)  V konečnom dôsledku som rada, že som sa namiesto medicíny dostala na túto školu. Prvý semester mi nerobil väčšie problémy, ale ako všetko iné mal svoje plusy no na druhej strane aj nedostatky. V prvom rade by som spomenula cvičenia z matematiky, na ktorých sa nám pani profesorka venovala fakt asi najlepšie, čo sme nevedeli rýchlo nám vysvetlila a správala sa k nám veľmi priateľsky. Prednášky boli trochu nudné, ale dalo sa to zvládnuť. Čo sa týka seminára z matematiky... z môjho osobného pohľadu nás pán *** skoro nič nenaučil, len nám spravil z matematiky ,, guláš,, jeho hodiny boli hrozné, to čo písal na tabuľu zakrýval telom a zároveň vysvetľoval, takže sme z toho nič nemali. Seminár z chémie bol na druhej strane oveľa zazivnejsi, Ing. Kubinakova mala priateľsky prístup, učivo podala celkom dobre a nevyskytli sa žiadne problémy. Materiálové bilancie, tento predmet má celkom bavil aj väčšina vyučujúcich mala veľmi príjemný prístup, ale čo má mrzí je prístup ***. Veľakrát som mala z neho pocit, že potrebuje študentom ukázať, že on všetko vie, že je najlepší a nikto na neho nemá. Prerátali sme veľa typov príkladov a na zapocte vybral taký typ príkladu, ktorý sme nepreratali. Podľa mňa to bolo prehnane, nakoľko sa jednalo len o predmet, ktorý bol ukončený k. zapoctom. Čo sa týka biotechnológie a toxikológie, tak biotechnológia bola podľa mňa úplne zbytočná a hodnotenie nespravodlivé. A toxikológia bola nezáživná, keďže pani profesorka prednasala to čo sme sa mohli dozvedieť z knihy, prednášky boli nudné a hodnotenie bolo tiež dosť nespravodlivé. A nakoniec anorganika, ako už bolo spomínané aj podľa mňa sme toho brali strašne veľa, takmer väčšina sa to učila naspamäť a už to aj zabudla. Buď mala byť anorganika rozdelená na dva semestre alebo mala byť skresana... Čo sa týka pána profesora Šimu, tak ten bol zábavný aj prednášky boli celkom v pohode. Na cvičeniach sme mali Ing. Šalitroša, ktorý vedel dobre vysvetliť a bol sympatický...

 

(14. 2. 2017, 19:19)  Na základe svojich doterajších skúseností s predmetom Anorganická chémia musím skonštatovať, že OBROVSKÝM kameňom úrazu sú prednášky a skúška. Aby som sa vyjadril presnejšie, prednáška a skúška ako taká samozrejme za nič nemôže, za všetkým treba hľadať ľudí. Ako už bolo spomenuté v odkazoch nižšie, prednášky sú nezáživné, človek nadobúda pocit, že prednášajúci to vlastne ani nechce prednášať, len si to tam nejak odkecá a dovi-dopo. Možno je chyba vo mne, ale verím tomu, že keď sa dá spraviť záživná prednáška z Fyziky (prof. Lukeš má u mňa obrovské plus za prednášky - pútavé, k veci a výborne organizované) tak sa musí dať aj z anorganickej chémie. Čo sa týka rozsahu učiva, príde mi naozaj zbytočne obrovský. 40% (niektorí by povedali, že aj viac) učiva tvoria prachsprosté bifľovačky, ktoré sa študent síce za týždeň-dva naučí, ale za ďalší týždeň si už nič nepamätá. Individuálny prístup prednášajúcich/skúšajúcich (nechcem menovať, hoci na nich nemám pozitívny názor, príde mi hyenizmus hádzať špinu a skrývať sa za anonym...ale všetci asi vieme o kom je reč) ani nejdem hodnotiť, pretože študent má naozaj pocit akoby bol ich najväčšia otrava na svete. Ja rozumiem, že títo ľudia sú v prvom rade vedcami a majú iné starosti ako strácať čas s problémami študentov, ale aj tak... Je to vcelku škoda, lebo anorganika je krásna veda a tento prístup mnohých študentov odradí, čo je v konečnom dôsledku rovnako zlé pre študenta ako pre oddelenie anorganickej chémie. Aby som len nekritizoval, musím pochváliť prístup niektorých cvičiacich, či už na seminároch alebo labákoch. Ing. Miroslav Tatarko, PhD.;Ing. Mario Izakovič, PhD.;doc. Ing. Dušan Valigura, CSc. Musím vyzdvihnúť pedagogické schopnosti týchto pánov, či už z hľadiska výučby alebo z hľadiska individuálneho prístupu(ktorý je na, dovolím si tvrdiť, až priateľskej úrovni). Určite by sa medzi vyučujúcimi našli aj ďalší, avšak z vlastnej skúsenosti môžem hovoriť len o týchto troch. Na záver len toľko-modlime sa za štud. literatúru.

 

(13. 2. 2017, 23:27)  Veľmi pozitívne hodnotím prednášky z matematiky s prof. Visnayiom, ktorého hodiny boli poučné aj zábavné a naozaj vedel matiku podať. Aj taký horší študent ako ja to nejako pochopil. Kritiku musím venovať anorganike, ktorej prednášky s *** boli uspávajúce a tým pádom zbytočné rovnako ako 80% učiva. Zbytočne veľa nepoužiteľných vedomostí. Cviká sme mali s ***, ktorá naopak po vás kričí celú hodinu až vás z nej bolí hlava. Nech nie som len kritická chválim prístup prof. Horanskej na cvikách z matiky a veľmi sa teším, že ju v druhom semestri mám aj na seminári. Som zvedavá aké prekvapenia na mňa čakajú v druhom semestri.

 

(13. 2. 2017, 19:45)  Zimný semester hodnotím pozitívne. Mali sme šťastie na výborných učiteľov, ktorým záležalo na tom, aby sme chápali učivo a prešli do ďalšieho semestra. Verím tomu, že mať učiteľa, s ktorým sú hodiny kvalitné, nestresujúce a študent z nich neodchádza zdeptaný, je výrazný činiteľ. Keď je zlý učiteľ, aj postoj žiaka je zlý, lebo nemá dostatočnú motiváciu a chuť učiť sa. Samozrejme, to platí aj naopak. ...až nato, že študentov za to neplatia... :) Prednášky z anorganiky boli žiaľ nudné. Taktiež prednášajúci hovorili veci, ktoré sú inak úplne jednoduché, takým zložitým spôsobom, až sme sa v tom strácali. Napriek tomu sme sa po skúškovom všetci zhodli, že ďalší semester na ne chodiť budeme...a potom sme zistili, že budú bývať o siedmej ráno. Inak bolo všetko super. Laboratórne cvičenia boli veľmi dobré. Semináre boli tiež fajn. Prednášky z matematiky boli super.

 

(13. 2. 2017, 16:23)  Jediné, čo by som vytkol, boli semináre z matematiky a chémie. Výučba bola chaotická a to na oboch predmetoch. Pán Ing. *** mal miestami väčší problém vyčísliť reakciu , na ktorej nám vysvetľoval látku, ako my sami. Seminár z matematiky taktiež hodnotím záporne, keďže drvivá väčšina študentov nemá maturitu z matematiky (skôr bio,chem), nemáme prebranú ani maturantskú látku z matematiky. Pán *** látku ani neprebral, rovno sa išlo na počítanie príkladov tým, že vyvolával k tabuli, pri ktorej sme sa, bohužiaľ, cítili veľmi nepríjemne, keďže sme látku videli prvýkrát (na takej úrovni, na akej sa preberala). So seminárom z matematiky sme mali väčší problém ako s Matematikou I. Inak som bol spokojný so všetkým ostatným.

 

(13. 2. 2017, 15:49)  Bolo to celkom dobre, ale radsej ked dostaneme viac hodin v tyzdni

 

(13. 2. 2017, 13:14)  Vsetko bolo dobre len opravovanie testov z toxikologie a biotechnologie bolo dost nespravodlive.

 

(7. 2. 2017, 16:24)  Anorganika: prednášky biotechnológov mal na starosť prof. Šima. Prednášky boli určite zaujímavé (aj keď trochu pridlhé, sedieť 3 hodiny na tých tvrdých laviciach v CH14 nie je žiadna slasť), prof. Šimovi rozhodne nechýba zmysel pre humor a je vidieť, že rozumie tomu, čo prednáša, čo by mala byť samozrejmosť, nie vždy tomu tak však je. Prednášky by však mohli byť, hm, "konzistentnejšie", prof. Šima totiž často skáče v myšlienkach, používa rozličné prirovnania, ktoré priemerný študent, ako ja (mal som C na prvý pokus) nestíha sledovať. Cvičenie mal s nami ing. Šípoš, ale nakoľko už od nás mal spätnú väzbu, nemá zmysel to tu písať druhý krát. Negatívne sa musím vyjadriť k študijnému materiálu, a to k učebnici Šima a kol. - Anorganická chémia (2. vydanie). Učebnica je síce rozsiahla, ale mne osobne príde strašne neprehľadná a niekedy mi trvalo neskutčne dlho, kým som sa dopracoval k informácií, ktorú som potreboval. Pevne verím, že nové vydanie je na tom lepšie. Seminár z chémie: Paradoxne, tento predmet mi prišiel náročnejší, ako samotná anorganická chémia. Rozumiem, že každý chemik by mal byť schopný pripraviť roztok určenej koncentrácie, ale príklady na písomkách S2 a S4 mi prišli naozaj náročné. Najmä, ak berieme do úvahy, že predmet mal byť opakovaním stredoškolského učiva. Na škole samotnej mi vadí hlavne rozvrh, ktorý bol tak zle postavený, že som si radšej zrušil voliteľný predmet. A zmeniť rozvrh o deviatej ráno, a čakať od nás, že si to všimneme a dostavíme sa na prednášku, kde je prezenčka, mi príde hodne drzé.

 

(4. 2. 2017, 7:56)  Učitelia aj predmety sú fajn, ale je tu jedna maličkosť. Podľa mňa na predmet Anorganická chémia I nie je dostatok času, kvôli tomu nie je prebratá značná časť učiva. Nemyslím si, že samoštúdium je vhodné u základov, môže sa stať, že sa informácie naučíme zle. Zvyšok hodnotím celkom pozitívne, až na matematiku, ktorej je síce vymedzený väčší priestor, ale nemá to moc zmysel, keď sa za jeden semester preberú integrály, priebehy funkcií, derivácie a kadečo iné. Na jeden semester je toho veľa, zbytočne veľa, predsa neštudujeme matematiku, tak aspoň mierne zvolniť tempo.

 

(24. 6. 2016, 23:49)  Môj absolútne najobľúbenejší vyučujúci z čias štúdia na FCHPT. Tieto stránky sú super, my sme ich ešte nemali, teraz mi ich dobrá duša nostalgicky odporučila ;) V.
Ja "žeriem" toho Tatarka, tu je úúúplne všetko, to vám super uľahčí život, ako tak pozerám. Made my day :)

 

(27. 5. 2016, 21:25)  Myslím...teda viem, že bez tejto stránky by sme fungovať moc nedokázali. Obrovská vďaka pánovi Tatarkovi zato, čo robí. :))

 

(27. 5. 2016, 10:53)  Predmet Anorganická chémia II hodnotím pozitívne. V tomto semestri som mal na cvikách lepšieho vyučujúceho, s ktorým sme omnoho viac reakcií prebrali a som lepšie pripravený na skúšku. Taktiež musím vyzdvihnúť Laboratórne cvičenia lebo tie boli naozaj super, či už v zime alebo v lete, no v tomto semestri sa našli veci, ktoré mi naozaj boli \"proti srsti\". Rád by som podotkol, že test V1 bol podľa mňa naozaj veľmi ťažký aj napriek tomu, že vzorový test a príklady z knihy som vypočítal bez problémov, tak sa mi tento test nepodarilo urobiť. Taktiež by som chcel povedať, že časový harmonogram labákov bol veľmi zle riešený, keďže sa nám niekoľkokrát stalo, že sme skončili napr. o 10:00, ale inokedy sme ledva skončili o 12:30 čo je naozaj veľa. Nakoniec by som chcel vyzdvihnúť túto stránku a jej zakladateľa lebo vďaka tejto stránke mi učenie išlo omnoho ľahšie.

 

(22. 5. 2016, 20:39)  Myslím si, že predmet anorganika ako taký je zbytočne rozsiahly. Vyžadujú sa po nás veci, ktoré si myslím absolútne nevyužijeme v ďalšom štúdiu a naopak, učivám, ktoré nadväzujú na ďalšie semestre, sa nevenuje toľko pozornosti a napríklad neboli ani obsahom skúšky. Laboratórne cvičenia som považoval tento semester (a aj minulý) za svetlý moment po týždni plnom fyziky. Trošku ma mrzí fakt, že všetky práce sú takmer na jedno kopyto a postupy sa líšia len v detailoch, ale je mi jasné, že to nie je chyba učiteľov. Ale vždy som sa na ne tešil a považoval skôr za \"oddychovú\" výučbu. Určite musím spomenúť aj túto stránku, ktorá mi niekoľko krát zachránila kožu pri učení sa na zápočty a som veľmi rád, že táto stránka existuje :)

 

(22. 5. 2016, 14:59)  Školu po prvaku hodnotim dvojako. Som studentka ktora sa vela uci a aj mam vzdy napisane zapocty a skusky sli zatial lahko. Ale je to o uciteloch, ci vedia naucit a tak. Aky ma vztah ucitel k predmetu a studentom, taky ho mam aj ja k nim a k predmetu. Osobne som vsak sklamana zo skoly...tlak z kazdej strany, iba pocuvam ako kazdy zo skoly vyleti, tretiaci ci prvaci bez rozdielu...sme tu casto povazovani iba za cisla a nezalezi na tom ako sa snazime aki sme chytri... Staci aby sa nezadarilo a letime zo skoly rovnako ako kazdy iny flákač. Pristup je k nam casto dost ponizujuci ze sa citim ako nikto... Velmi sa mi nepaci ze pokial nebudem mat pred menom Bc nie som nikto nech sa ucim aj cele dni (co vazne casto robievam). Ucivo byva zbytocne tazke mam pocit ze sa do nas snazia dostat za tri roky hadam vsetko...kopa teorie ktoru den po skuske aj tak kazdy zabudne... Ucitelia su rozni,povacsinou ale mili. Od kedy nepocuvam nic ine ako sa mam tesit na fyziku a fyzikalku ci na inzinierstvo v tretiaku a na to ako nas s usmevom z tade vyhodia...odkedy som prisla o zdravie v tych chladnych prednaskarniach...volim si asi radsej nieco ine...aj ked sa mi tu velmi dari,toto mi za to nestoji...ten strach ze tento teror neustupi. Skoda ze mi ucenie nejde lahsie trosku, bolo by to tu znesitelnejsie keby mam mozno obcas aj na nieco ine ako na ucenie. Chyba je mozno tam ze skola naberie hocikoho a aj hocikoho potom bez zmurknutia vyhodi lebo v tych mnozstach sa neda rozlysit, kto naozaj stoji o studium a kto len tak nieco skusil studovat...

 

(21. 5. 2016, 23:06)  Čo sa týka chémie ako celkového predmetu, jeden z najlepších na škole. Aj v zimnom semestri prednášky s prof. Šimom boli zaujímavé, poučné a pritom zábavné. Taktiež labáky boli super, vždy som sa na ne tešila, vyučujúca bola spravodlivá, aj keď často odbiehala čím sa neraz skoro stala katastrofa, avšak aspoň nás to naučilo samostatnosti. Taktiež chcem poďakovať za túto stránku, neraz mi zachránila život. Pár chybyčiek však škola má. Jednou z nich je nehorázna zima, ktorá by sa mala riešiť. Výmena okien nepomôže, ak sa aj naďalej nebude kúriť.

 

(21. 5. 2016, 20:48)  Bolo by super, keby tieto labáky máme prvý semester, kedy sme mali aj predmet anorganika. Tento druhý semester sme mali toho dosť aj bez tohto predmetu, takže by to naozaj pomohlo. Táto škola sa mi páči, najhoršia mi asi príde fyzika, ktorá verím vo svojej podstate je zaujímavá, ale trebalo by dobrých učiteľov, ktorí to aj vedia vysvetliť. A tá zima, to je tiež fakt zlé :D A veľmi oceňujem túto stránku...je skvelá! :)

 

(21. 5. 2016, 20:21)  Labáky boli super. Zápočtové písomky boli katastrofa pretože boli samá rovnica, čo praktický znamená bifľovačku pre väčšinu študentov a aj tak to nie všetci dali...

 

(21. 5. 2016, 11:53)  Labáky z anorganiky (a celkovo anorganika) - super. Táto stránka je veľmi nápomocná a pekne urobená :). Labáky z fyziky - úplná zbytočnosť a strašne veľa času to človeku zaberie. V škole je nehorázna zima, v niektorých častiach vôbec nie je signál, inak asi všetko v norme. Bodaj by bolo viac takých (príjemných) predmetov ako anorganika :)

 

(20. 5. 2016, 18:43)  na tieto labáky som sa vždy tešila :)

 

(20. 5. 2016, 17:58)  Labaky z anorganickej chemie boli fakt super. Vela som sa naucila a aj porozumela istym veciam, pretoze som ich videla prebiehat na zivo :). Reakcie sa mi lepsie pamatali. Hlavne je ze nebola nuda a ze sme si vela uzili a aj posrandovali :). Na koniec, tato stranka mi velmi pomohla, co sa tyka labakov alebo aj vypoctov. Je velmi dobre zostavena a podla mna studenti su radi ze k dispozicii im je takato stranka. :) :) :)

 

(20. 5. 2016, 17:48)  V škole je permanentne hrozná zima. :/

 

(20. 5. 2016, 16:04)  Dobrý deň, zo školy mám veľmi dobrý pocit, až na zopár predmetov. Obzvlášť z anorganiky, myslím si že prednášky, cvičenia aj labáky sú na veľmi dobrej úrovni. Záleži to aj na vyučujúcom, ale celkovo mi prišiel tento predmet ako najlepšie zorganizovaný a najviac toho študentovi dal do budúcna. Veľmi sa mi páči aj táto stránka ktorá je veľkou pomocou pre študentov a vidno že vyučujúci sa o študentov starajú (teda aspoň niektorí).

 

(20. 5. 2016, 14:31)  Labáky z anorganiky boli super.Čo by som rád vytkol bol rozvrh hodín, ktorý bol úplne od veci spravený. Rozumiem, že človek čoho robí to nemá ľahké, pretože musí brať ohľad ako na žiakov tak aj na učiteľov ale myslím si že existuje systém, ktorý by zlepšil situáciu.

 

(20. 5. 2016, 13:05)  Labáky boli úplne super, ale to si myslí asi každý. Z kritiky by som vytkla asi tie vzorové testy ku zápočtovým písomkám, ktoré sú oproti zápočtom dosť ľahké, preto podľa mňa sú zo zápočtov také výsledky, pretože očakávame ľahšie príklady. Celkovo anorganika je veľmi zaujímavá, len keby boli prednášky rozdelené do dvoch blokov, pretože tie trojhodinové bloky boli moc. Ľudia už v druhej časti nedávali pozor alebo odišli, a to aj kvôli tej zime, čo je stále v škole. A k nášmu vyučujúcemu, klobúk dole. Ochota s akou s nami spolupracoval a odpovedal na všetky aj primitívne otázky s kľudom ma viac motivovala k učeniu anorganiky.

 

(20. 5. 2016, 12:05)  super

 

(20. 5. 2016, 12:04)  Vo všeobecnosti som spokojný so všetkým, no nebudem to tu rozpitvavať. Keďže vás zaujíma kritika tak sa pokúsim vytknúť čo by sa dalo podľa mňa zlepšiť: Som toho názoru že zápočtové písomky sú dakedy až zbytočne tažké, chápem že škola si drží úroveň atď, ale netreba to preháňať niekedy. Sú tu aj potencialny dobrý študenti, ktorých niekedy už len tá zápočtová písomka znechutí natoľko že stratia chuť pokračovať v štúdiu. Teraz trocha z iného súdku aj keď sa to netýka priamo výučby ale niekedy je v škole taká zima, najmä na prednáškach, že študenti ľahko nachladnú a tým sa im dosť znepríjemňuje štúdium, a to kvôli potrebnej dochádzke, ich vlastnému zdraviu a sústredeniu sa na prednáškach. Na labákoch neviem čo by som také vytkol, snáď iba niektoré zariadenia, ktoré už zažili svoje a mohli by im už dať pokoj a vymeniť ale to je tiež skôr problém financií a školského systému na Slovensku. Neviem čo by som ďalej vytkol, nič ma nenapadá a ako vravím bol som celkovo spokojný s priebehom labákov i nadmerne spokojný s vyučujúcim profesorom. Ďakujem za celkom úspešný rok kde som sa dosť naučil. S pozdravom Anonymous2562989.

 

(20. 5. 2016, 11:57)  Ako aj minulý semester, tak aj tento semester bol zážitok. Veľa prednášok sa prelínalo s danou laboratórnou prácou, čo veľmi pomohlo k štúdiu. Reakcie sú potom ľahšie zapamätateľné a keďže mám teraz lepšiu predstavu o reakciách, tak sa lepšie učí na skúšku. Príklad by si mali brať aj fyzici, aby sme mali rovnaký pocit z ich Laboratórnych cvičení. Trojhodinové prednášky sú celkom zaberák, ale s menšou pauzou pomedzi je to zvládnuteľné. Labáky boli však asi najzaujímavejšie. Asi aj vždy budú, keďže je to prax a nie len teória. Najmä by som chcela spomenúť prístup vyučujúceho, ktorý ma učil v zimnom aj v letnom semestri. Prístup bol neuveriteľný. Bol ochotný zodpovedať akékoľvek otázky, nápomocný, keď už sme nevedeli kam z konopy a veľa som sa pri ňom priučila. A čo je najdôležitejšie, ako správny vyučujúci, ma nielen naučil, ale aj motivoval. Nedá mi nepovedať niečo k stránke. Táto stránka má u mňa jedno veľké plus. Neskutočná pomoc pri každom labáku, mala som prehľad v cvičeniach aj v prednáškach. Na nich som nestíhala písať, ale keďže sú tu prednášky, môžem sa spokojne k tomu vrátiť a dopísať si. Asi toľko k tomu. :)

 

(20. 5. 2016, 11:55)  Ako prve by som ohodnotila tuto stranku. Stranka je skvela. Neskutocne mi pomohla pocas celeho prveho rocnika, ci uz vzorove testy, vypocty, meniny prvkov :) a vsetky labaky pokope. :) Laboratorne cvicenia - velka vdaka panovi Izakovicovi, ktoremu zalezi aby sme ucivo ovladali a chemiu si zamilovali :) jeho pristup je perfektny, vzdy nam poradil a robil s nami i nieco naviac :) velmi velke dakujem!!!!!! Chemia seminar - tu som trochu viac sklamana z pristupu nemenovaneho profesora. Zo seminaru som si pocas druheho semestra neodniesla naozaj nic. Priprava na naozaj velmi tazke zapocty nebola ziadna, preto mnoho z nas ani zapocet nespravilo. Velakrat som ani nerozumela co vyucujuci hovori, takze som z toho trochu sklamana. Musim priznat, ze labaky z chemie ma bavili zo vsetkeho najviac :)

 

(20. 5. 2016, 11:51)  Prednášky aj cviká v ZS sme mali s Prof. Šimom, boli naozaj zaujímavé,nuda to nebola.Tak isto aj skúška u neho bola úplne v pohode. Labáky boli fajn,aj keď som musela zaplatiť dosť za rozbité sklo (moja chyba) :-D a táto stránka je veľmi dobrá vec,dajú sa tu nájsť užitočné veci,ale aj rôzne zaujímavosti

 

(20. 5. 2016, 11:49)  Skvelé labáky, naučil som sa veľa nového.

 

(20. 5. 2016, 11:24)  Laboratórne cvičenia boli skvelé, páčila sa mi atmosféra na labákoch a ochota diskutovať? o práci s vyučujúcim. Trochu ma mrzí, že mnoho spolužiakov nevie stále správne používať pipetu, čo považujem za jednu z elementárnych záležitostí. Prednášky boli prednášané na skutočne výbornej úrovni, no bohužiaľ s nízkou účasťou. Cvičenia dobre dopĺňali prednášky ... no na niektoré profesorove \"špecialitky\" z testov to nestačilo. Osobne si myslím, že blok anorganickej chémie nám dal slušné základy a celkovo by si z anorganiky mohli brať príklad aj Vaši kolegovia fyzici :D

 

(20. 5. 2016, 11:00)  Táto stránka mi asi najviac pomohla, čo sa týka prípravy na zápočtove písomky počas semestra(ak to aj globálne vezmem čo sa všetkých predmetov týka). Je na nej všetko prehľadne rozdelené, človek presne vie kedy sa čo píše a motivačné odpočítanie dní semestra je SUPER :)

 

(20. 5. 2016, 10:49)  Som nadmieru spokojná s obsahom predmetu. Obzvlášť by som chcela vyzdvihnúť prístup vyučujúcich na cvičeniach a labakoch, veľmi ústretoví ľudia, pomôžu keď treba, dajú šancu a dokážu aj naučiť, čo u niektorých vyučujúcich chyba.

 

(20. 5. 2016, 10:23)  Tieto labáky boli skvelé. Niektore prace sice nevychadzali poriadne, ale to sa stava, sme na zaciatku. Nič by som nemenila.

 

(20. 5. 2016, 10:21)  Anorganiku všeobecne hodnotím pozitívne,jediný môj problém bol so seminármi, kde boli neskutočne ťažké zápočtové písomky. K labákom nemám jedinú pripomienku - zaujímavé, dobre riešené, spravodlivo hodnotené - myslím, že mi dali veľa. Prednášky boli trošku v nudnejšom duchu, chodila som na ne fakt nasilu, ale veľmi sa mi páči to, že sú prezenácie z prednášok uverejnené aj na tejto stránke, predsa len sa potom lepšie učí na skúšku. A nakoniec by som sa Vám veľmi rada poďakovala za to, že ste vôbec vytvoril túto stránku, veľakrát bola nápomocná. Ďakujem :)

 

(28. 1. 2016, 14:39)  Vsetko je v pohode len ma mrzi jednanie niektorych ucitelov..teda jedneho konkretneho ktory zhadzuje studentov nepeknym sposobom a nema to nic s vedomostami dotycnych ziakov .. Naopak velmi by som si priala aby ma ucil Prof Tatarko .. Je to nielen uzasny profesor co vie naucit ale k studentom sa sprava velmi ludsky co je podla mna tiez dost podstatne :)

 

(19. 12. 2015, 22:58)  Všetkým prajem dobrý večer :), ďakujem za možnosť otvorene vyjadriť svoj názor (v dnešnej dobe takmer nemysliteľné). Som študentom odboru chemat, a teda v prvom semestri sme okrem cvík, seminárov a prednášok absolvovali aj laboratórne cvičenia. Budem sa snažiť, aby bolo moje vyjadrenie podľa možnosti čo najobjektívnejšie, a mená vyučujúcich, s dovolením, nezverejním. Čo sa týka prednášok, a v tejto chvíli sa stránim byť nejako extra kritický, keďže odprednášať vedu exaktnú určite nie je prechádzka ružovou záhradou, nemám výhrady, snáď len skutočnosť, že po dvoch matikách nebolo veľmi jednoduché koncentrovať sa, ešte v tej studenej aule. Prednášky sme vždy dostali v elektronickej podobe na dokumentový server. Snáď by som ešte spomenul nedostatok kusov Šimovej Anorganiky, to som takmer nezohnal začiatkom semestra. Semináre, cviká - opäť sme mali šťastie na vyučujúcich (pochopiteľne, netvrdím, že existuje zlý vyučujúci, jednoducho sme si sadli), nemám nejaké extra výhrady, okrem veľmi prísnej klasifikácie, ale to je už asi na dlhšiu debatu... Laboratórne cvičenia: päťhodinová dotácia, navyše o siedmej ráno, znie ako ľadová sprcha, avšak, povedal by som, celá táto inštitúcia je o prekonávaní svojich osobných hraníc :). Veľmi ma ale mrzelo, že ináč nadmieru šikovní ľudia mali z labákov nižšiu známku, pretože klasifikácia bazírovala na testoch V1 a V2 (...neoznačovali sa tak v histórii isté typy zbraní? Nechcem tým nič povedať, len mi to tak zrazu napadlo...). Nie je dvakrát príjemné, písať dve písomky naraz, a potom ešte robiť labák. No, zvládli sme nejak, a sme o krok ďalej :). Čo sa mi na labákoch vyslovene nepáčilo: skutočnosť, že si musíme náhodne rozbité sklo platiť v plnej sume. Odpusťte, nebolo to naozaj v našom úmysle, a trošičku si myslím, že s takými vecami jednoducho treba počítať... V konečnom dôsledku teda musím povedať, že som so školou spokojný. Netuším, či vôbec prejdem skúškami, ale i doterajší pobyt tu bol nadmieru obohacujúci. Ktovie, možno som mal len šťastie. Ale niekedy zrejme treba dúfať len v to najlepšie. Ďakujem za prečítanie, a všetkým prajem krásne sviatky!

 

(19. 12. 2015, 19:52)  Štúdium na STU, na FCHPT zatiaž hodnotím pozitívne. Anorganická chémia sa mi stala ešte bližšou, hoci občas sa mi kvôli prístupu profesorov trochu vzďaľovala. Seminár z chémie hodnotím veľmi dobre, pani profesorka Smrčková je nielen autoritatívna a zhovievavá, ale aj výborná profesorka. Cvičenia z chémie s p.p. *** boli o čosi horšie. Tieto hodiny neboli dostačujúce pre prípravu testov, ktoré nás čakali. Nevravím, p.p. je milý človek, ale ako pedagóg rozhodne nie. Laboratórne cvičenia s p. inžinierom boli síce v poriadku, ale z hľadiska informácii nulové. Na začiatku semestra nám nepovedal o zavedení laboratórneho denníka a na konci ani o protokole. Všetko sme sa pýtali my, po dozvedení sa od ostatných študentov.

 

(19. 12. 2015, 15:54)  Prof. Dlháň je král na labákoch z anorganiky , top profesor, zábavný, milý a hlavne nie je zákerný. :) nebyť jeho doteraz som z výpočtov tupá ako bagandža :) a este pani profesorka Horanská je super top na cvičeniach z matematiky :)

 

(19. 12. 2015, 15:35)  S prednáškami u pána prof. Segľu som nemala žiadny problém boli super, veľa som si zapamätala takže o to menej som sa doma učila :). Negatívnejšie hodnotím predmet Cvičenia z chémie, kde sme nie vždy preberali to čo sme mali a takmer nič sme nestihli, pretože sme preberali veci ,ktoré nemali s chémiou nič spoločné :) Ale ostatné predmety super aj vyučujúci boli veľmi milí a ústretoví hlavne na Labákoch a seminári z chemie :)

 

(19. 12. 2015, 15:05)  Škola je v pohode len sa mi nepáči systém na škole ako to tu všetko funguje ale to si asi treba zvyknúť učitelia sú v pohode ale na prednáškach sa niekedy fakt nedalo chápať čo sa prednášajúci snaží povedať

 

(19. 12. 2015, 12:05)  A ešte dodatočne k jednej z predchádzajúcich správ (prednášky Segľa), zabudla som ohodnotiť hodiny s pánom Profesorom Izakovičom. Profesor je veľmi milý, ústretový, veľmi rád pomôže, či už cez hodiny, či už po vyučovaní. K jeho práci nemám ani jednu zlú pripomienku :)

 

(19. 12. 2015, 11:55)  Prvý semester by som hodnotila celkom dobre. Prednášky boli zaujímavé (Segľa), len by chýbalo viac hodín prednášok, lebo sa nikdy nič na hodine poriadne nestihlo. Minimálne hodina, dve týždenne naviac by určite prospeli. Seminár z chémie hodnotiť až tak dobre nemôžem. Obtiažnosť písomiek si myslím, že bola príliš vysoká, čo potvrdili aj výsledky v krúžku. Labáky boli pútavé a zaujímavé, je to vynikajúca forma učenia.

 

(19. 12. 2015, 9:19)  S prednáškami a cvičeniami z anorganiky u pána prof.Komana som veľmi spokojná, vždy bol veľmi ústretový, veľa nás naučil a pre mňa boli prednášky vždy veľmi zaujímavé. Nemám žiadne výhrady. Negatívnejšie už hodnotím predmet Seminár z chémie, vyučujúceho asi nebudem menovať.

 

(18. 12. 2015, 20:44)  studujem na AIM a strasne mi tam chybali labaky v 1. semestri...

 

(18. 12. 2015, 19:32)  Všetci vieme, že škola prešla novou akreditáciou čo sa hlavne dotklo aj nás. To znamená, že sme nestíhali preberať učivo a takisto náš krúžok dostal učiteľa, ktorý predtým nikoho neučil... potom sme mali problémy na ostatných predmetoch chémia.

 

(18. 12. 2015, 19:31)  Dobrý večer prajem :) Škola sama o sebe ma prekvapila, nakoľko som sem nikdy nechcela prísť, veľmi sa mi tu páči. Čo sa týka anorganiky, tak tá bola fajn, prednášky boli systematicky celkom dobre spracované, hoci som sa občas v niektorých veciach strácala, nakoniec to všetko spolu dávalo zmysel. A cvičenia boli skvelé, hlavne preto, že ste nám vždy vysvetlili všetko jednoducho a rýchlo, čo mne osobne veľmi pomohlo pochopiť veľa vecí. Ďakujem Vám veľmi pekne za spríjemnenie tohto semestra, dúfam, že nás budete anorganiku učiť aj v letnom semestri. Pekné sviatky prajem.

 

(18. 12. 2015, 18:37)  Nemam vyhrady k vyucovaniu, ucitelia boli ustretovy k dotazom a potrebnej pomoci.

 

(18. 12. 2015, 16:49)  Cely semester prebehol katastrofalne. Niektore jednania profesorov sa mi zdali neadekvatne a nevhodne. System celeho priebehu nie je domysleny a preto to bola hrozna drina. Co sa tyka ci uz plavania na telesnej, kde sme pol hodinu chodili s mokrymi vlasmi zo studenej vody na intrak, poprechladali, nemohli zas plavat a tym padom si nahradzat plavanie dvakrat v letnom semestri - napriklad. Cele zle.

 

(18. 12. 2015, 16:39)  Môj názor je jednoznačný škola je fajn dokáže pripraviť študenta poriadne a preveriť či na to študent má. Učitelia sú fajn vedia sa zasmiať aj poradiť. Ale niektorý sú až veľmi prísny napríklad Prof. *** nemyslím si že je to chyba študentov keď viac ako polovica študentov pod jeho vedením musí opakovať testy so seminárov z chémie. Je to zákerný človek dáva príklady ktoré majú problém vypočítať aj ty najlepší študenti. Nemám ho rád a nemyslím si že som jediný.

 

(18. 12. 2015, 16:25)  Na moje pocudovanie,sa mi celkom zacala pacit tato skola. Az na priebeh cviceni a semimaru z anorganiky....